MFC Systém podlah z broušeného Micro Terraza a Terrazza CP

 • Snadná zpracovatelnost
 • Bez objemových změn
 • Variabilita
 • Živostnost

Systém dekorativních podlah nachází své široké uplatnění v občanské a bytové výstavbě, ale také v průmyslových provozech s estetickými požadavky či při sanačních pracích na schodišťových stupních a chodbách. Tato dekorativní technologie nabízí estetické a vysoce odolné řešení komerčních i administrativních ploch.  Různé velikosti plniva a barevnost pojivové matrice nabízí nekonečné kreativní možnosti, které dokáží podpořit dominanci a vzhled finální podlahy. Podlahy z broušeného terrazza lze aplikovat na nejrůznější podklady, na nové, strojně hlazené betonové podlahy, vyzrálé betony, zvětralé a jinak poškozené betonové plochy, staré nátěry, keramickou a terasovou dlažbu.

Pro každý z daných typů provozů a vzhledem k požadovaným fyzikálním, chemickým a estetickým vlastnostem se volí různé skladby dekorativních podlahových systémů.
MFC Micro Terrazzo nebo matrici MFC Terrazzo CP určenou k výrobě litého terrazza, kdy lze kombinovat jak barvu matrice, tak mramorové plnivo různých barev a frakcí. Jejich barevné provedení nabízí širokou šálu kombinací využívaných pro dekorativní podlahy nejen v průmyslu, ale i v interiérech.

Penetrace: Na očištěný podklad se nanáší penetrace MFC Primer 620, štětcem nebo postřikovačem v poměru s vodou 1 : 5 při prvním nátěru a 1 : 3 při druhém nátěru. Aplikuje se jednou nebo dvakrát dle savosti podkladu. Na méně stabilní či vysoce nasákavé podklady doporučujeme použít epoxidovou penetraci MFC Ekopox 661 s následným posypem křemičitého písku.

MFC Micro Terrazzo 
je rychleschnoucí potěrová směs na bázi cementu, plniva a speciálních přísad. Je určen pro přípravu vysoce estetických interiérových podlahových ploch s následnou úpravou broušením a leštěním. Je vhodný pro prostory s pěším provozem např. školy, obchodní domy, kanceláře, rodinné domy atd. MFC Micro Terrazo je vhodný jako finální úprava nových i starých betonových ploch.  MFC Micro Terrazo se aplikuje v tloušťce 8-30 mm. Je dodáván ve dvou základních barevných variantách – šedý a bílý cement, další barevné odstíny lze připravit dle požadavků zákazníka přidáním pigmentů.

MFC Terazzo CP 
je speciální rychle tuhnoucí směs na bázi cementu a speciálních přísad. Je dodávána jako předem namíchaná suchá směs, která se na stavbě smíchá s vodou a dekorativním plnivem. Je určen jako pojivo pro výrobu terazzových podlah s následnou úpravou broušením a leštěním. Lité terrazzo se standardně aplikuje v tloušťce 15-40 mm při použití kameniva (drtí) o velikostech od 3 do 27 mm. 
Při použití kameniva z frakcí 12 až 27 mm se výška lití individuálně upravuje. Je dodáván ve dvou základních barevných variantách – šedý nebo bílý cement, další barevné odstíny lze připravit dle požadavků zákazníka přidáním pigmentů.

Impregnace:  
Je nutné zvolit správnou impregnaci povrchu, dle požadavků daného provozu, například:

MFC Terrazzo Sealer - Silan, Siloxanová impregnace. Vysoce odolná a esteticky výborná impregnace - Doporučujeme. 

Polymerní vosky – standardní penetrace a napuštění ve finálním hedvábném nebo vysokém lesku.

Kamenické chemie – používá se do vysoce namáhaných chodeb, venkovních pasáží, obchodních prostor a v místnostech, kde se častěji vyskytuje voda. Při použití je nutné mít dokonale suchý podklad, déle trvá celkové zaschnutí a odvětrání. Produkt je pololesklý nebo matný. 

Výhody systému:

 • síla vrstvy již od 8 mm
 • snadná zpracovatelnost
 • bez objemových změn
 • pochůzný již po 3 hodinách
 • povrch brousitelný již za 2–3 dny
 • možnost barevného provedení
 • variabilita řešení dle druhu použitého plniva (kámen, sklo, kovy apod.)
 • vhodný do vlhkého prostředí (např. garáže, koupelny, kuchyně apod.)
 • dlouhá životnost 

MFC skladby pro terrazzo podlahy